Úvod / Novinky

Novinky

Novinky

MIDPOINT Smash Cut 2021

MIDPOINT Smash Cut je program zameraný na vývoj krátko-formátových / web seriálov (maximálna minutáž jednej epizódy: 20 minút). Je určený tvorcom pochádzajúcim zo strednej a východnej Európy.

Uzávierka prihlášok: 10. septembra 2021

MIDPOINT Writers' Room 2021

Účelom programu MIDPOINT Writers’ Room je zdokonaľovanie scenáristických schopností a sprostredkovanie praktických znalostí týkajúcich sa tzv. writers’ roomu. Je určený scenáristom a producentom.

Uzávierka prihlášok: 15. august 2021

MIDPOINT Shorts 2021–2022

Vzdelávací program určený pre mladých a začínajúcich filmových tvorcov s absolventskými či profesionálnymi krátkymi filmami.

Uzávierka prihlášok: 30. jún 2021

MIDPOINT Intensive SK 2021 predstavuje výber projektov

Je nám cťou zverejniť výber projektov programu MIDPOINT Intensive SK (30. marca. – 2. apríla 2021), ktorý je organizovaný v spolupráci s CHARACTER – Film Development Association, Slovenským filmovým ústavom a bude súčasťou programu Industry Days na MFF FEBIOFEST Bratislava.

MIDPOINT Intensive SK 2021

Desiaty ročník dramaturgického workshopu MIDPOINT Intensive SK sa bude konať online od 30. marca do 2. apríla 2021 a bude súčasťou programu Industry Days na MFF FEBIOFEST Bratislava.

Projekt PRVÁ je v novej fáze

Úspešný projekt Prvá vstúpil na prelome rokov do ďalšej fázy - novej platformy www.prvadnes.sk.

Ide o pokračovanie dokumentárnej série a aktivít vzdelávacieho projektu Prvá.

MIDPOINT TV Launch 2021

Program MIDPOINT TV Launch 2021 je zameraný na vývoj seriálov a zameriava sa predovšetkým na účastnícke tímy scenáristov s producentom, príp. aj režisérom, pochádzajúcich zo strednej a východnej Európy.

Uzávierka prihlášok: 31. 1. 2021

MIDPOINT Shorts 2020-2021

Vzdelávací program určený pre mladých a začínajúcich filmových tvorcov s absolventskými či profesionálnymi krátkymi filmami.

Uzávierka prihlášok: 12. august 2020

MIDPOINT Feature Launch 2021

Jedinečný vzdelávací program určený tímom začínajúcich filmových profesionálov (scenáristi, režiséri a producenti) zo strednej a východnej Európy, ktorí vyvíjajú svoj prvý alebo druhý celovečerný film.

Proces vývoja projektov slúži zároveň ako platforma pre vzdelávanie začínajúcich dramaturgov, ktorí sa chcú zamerať na kariéru v oblasti konzultácie scenárov a dramaturgie.

Uzávierka prihlášok: 9. september 2020

MIDPOINT Writers' Room 2020

Účelom programu MIDPOINT Writers’ Room je zdokonaľovanie scenáristických schopností a sprostredkovanie praktických znalostí týkajúcich sa tzv. writers’ roomu. Je určený scenáristom a kreatívnym producentom (so skúsenosťami v oblasti písania scenárov a ambíciou stať sa tvorcami/showrunnermi). 

Uzávierka prihlášok: 9. september 2020