Úvod / Projekty / 2017 / MIDPOINT Feature Launch 2017

2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012   
Projekty

MIDPOINT Feature Launch 2017

Program MIDPOINT Feature Launch 2017 je profesionálny tréningový program určený pre tvorivé tímy filmárov, pozostávajúce zo scenáristov, producentov, režisérov. Päť mesiacov trvajúci program je určený pre mladých začínajúcich a nastupujúcich filmových profesionálov, ktorí vyvíjajú svoj prvý, či druhý celovečerný filmový projekt.

Uzávierka prihlášok: 24. 3. 2017

Program MIDPOINT Feature Launch 2017 je zameraný na vývoj prvých a druhých celovečerných filmových projektov, zložený z dvoch rezidenčných workshopov a určený scenáristom, producentom a režisérom.

Tento program vznikol s cieľom posilniť spoluprácu medzi scenáristom, producentom a režisérom, rovnako ako podporiť ich konštruktívne podieľanie sa na vývoji filmového scenára. Cez sprostredkovanie skúsenosti medzinárodnej spolupráce a intenzívneho nadväzovania kontaktov, program projektom tiež napomáha prenikať na medzinárodný trh.

Počas dvoch rezidenčných workshopov pracujú tvorivé tímy na vývoji scenára, rovnako ako na vývoji, výrobe a propagácii svojich projektov. V období medzi workshopmi prebiehajú on-line konzultácie šité na mieru každému projektu podľa potreby. Práca počas workshopov prebieha v menších skupinách, vedených medzinárodne uznávanými a skúsenými dramaturgmi - lektormi, sprevádzanými individuálnymi konzultáciami, či odbornými prednáškami.

Na konci druhého workshopu, bude jednému zo zúčastnených projektov udelená MIDPOINT Cena za vývoj, ktorá predstavuje 8.000 EUR.

Oblasť:

Prvé, alebo druhé celovečerné filmové projekty

Cieľová skupina:

scenáristi, producenti, režiséri

Program sa skladá z dvoch rezidenčných workshopov:

Workshop I: 10. júna – 16. júna 2017 / Ohrid, Macedónsko

Workshop II: 15. október – 21. október 2017 / Praha, Česká republika

Uzávierka prihlášok:  24. 3. 2017

Účastnícke poplatky za oba workshopy:

  • prvý účastník - 1000 €
  • každý ďalší účastník - 800 €

Poplatok zahŕňa lektorné, ubytovanie a stravu na oboch workshopoch. Cestovné náklady nie sú hradené.

Prihláška: na stiahnutie na webstránke MIDPOINT

www.midpoint-center.eu

midpointcenter@famu.cz

Projekt finančne podporili: Ministerstvo kultúry ČR, Státní fond kinematografie, Macedónska filmová agentúra

Partneri projektu: CHARACTER – Film Development Association, Asociace producentů v audiovizi, Connecting Cottbus

MIDPOINT Feature Launch - Rough Cut Atelier

V roku 2017 sa v rámci programu MIDPOINT Feature Launch uskutoční Rough Cut Atelier. Je určený pre projekty projekty vo fáze hrubého zostrihu a má za cieľ poskytnúť filmárom možnosť konzultácií priamo v strižni.

Rough Cut Atelier sa uskutoční tak v rámci Workshopu I, ako aj v rámci Workshopu II, pričom účastníci sa budú hlásiť v dvoch samostatných výzvach.

Uzávierky prihlášok na Rough Cut Atelier pre záujemcov, ktorí sa chcú prihlásiť na Workshop I, korešponduje s uzávierkou prihlášok na Feature Launch, t.j. 24. 3. 2017

Uzávierky prihlášok na Rough Cut Atelier pre záujemcov, ktorí sa chcú prihlásiť na Workshop II, bude 15.7.2017, v samostatnej výzve.

Účastnícky poplatok:

  • účastník - 500 € za workshop

Poplatok zahŕňa lektorné, ubytovanie a stravu na workshope. Cestovné náklady nie sú hradené.

Prihláška: na stiahnutie na webstránke MIDPOINT

www.midpoint-center.eu

midpointcenter@famu.cz

MIDPOINT Feature Launch – Shorts

MIDPOINT už tradične ponúka priestor aj pre krátkometrážne filmy, ktoré sa nachádzajú vo fáze vývoja. V roku 2017 sa bude MIDPOINT Shorts konať počas druhého rezidenčného workshopu programu MIDPOINT Feature Launch (15.- 21. 10. 2017) v Českej republike. 

Tento workshop na vývoj scenára a projektu krátkeho filmu je určený pre tvorivé tímy profesionálnych filmárov (scenárista, producent a režisér), rovnako ako pre absolventské projekty.

Uzávierka prihlášok je 15.7.2017

Účastnícky poplatok:

  • účastník - 500 €

Poplatok zahŕňa lektorné, ubytovanie a stravu na workshope. Cestovné náklady nie sú hradené.

Prihláška: na stiahnutie na webstránke MIDPOINT

www.midpoint-center.eu

midpointcenter@famu.cz