Úvod / O nás / Náš tím

O nás

Náš tím

Barbara Janišová Feglová

Vyštudovala filmovú vedu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, venovala sa filmovej publicistike a scenáristickej tvorbe. V spolupráci so Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou realizovala ako výkonná producentka 3 ročníky udeľovania národných filmových cien Slnko v sieti. Od roku 2006 pôsobí ako producentka, začiatkom roku 2012 založila vlastnú produkčnú spoločnosť Hitchhiker Cinema, ktorá sa venuje vývoju a produkcii autorských filmov (Diera v hlave, Korupčná výchova, Prvá, Iné ženy, Pánovi učiteľovi, Slovenské kino). 

boruska@character-fda.eu

Barbora Struss

Barbora Struss vyštudovala filmovú produkciu VŠMU v Bratislave. Spolupracovala so vzdelávacími programami zameranými na vývoj scenárov North by Northwest/East of Eden a Sorces2 a tiež s Medzinárodným filmovým festivalom Karlovy Vary, kde mala na starosti medzinárodné PR. Pôsobila tiež ako sales manager v Nemecku. V rokoch 2006 až 2009 zastávala fuknciu riaditeľky MEDIA Desk Česká republika. Barbora bola jednou z iniciátoriek programu MIDPOINT International Script Development Program, spoluvytvárala jeho koncepciu a momentálne vystupuje ako jeho manažérka.

barbora@character-fda.eu

Marta Lamperová

Roky sa venovala medzinárodnému predaju filmových práv (mdc.international, Nemecko), festivalovej propagácii a stratégiám predaja prevažne východoeurópskych filmov. Od roku 2008 pracovala ako riaditeľka sekcie SPI – Film Europe, zameranej na propagáciu a predaj filmových práv slovenských a českých filmov. Stojí za zahraničným úspechom slovenských filmov Nedodržaný sľub, Líštičky, Ženy môjho muža a Nebo, peklo…zem. Pôsobí ako lektorka a decission maker medzinárodných programov pre producentov hraných a dokumentárnych filmov, ako EAVE, Eastern European Alliance/Train East Workshop, Thessaloniki Coproduction Forum, Screen Leaders Ireland a bola štipendistkou prestížneho NIPKOW programu v Berlíne. V súčastnosti pôsobí ako vedúca Katedry produkcie na FAMU a prednáša o vývoji audiovizuálnych diel a ich propagácii na Univerzite Karlovej v Prahe, VŠE, Train East Alliance, Ex Oriente. 

marta@character-fda.eu