NOVINKY

NOVINKY

AKTUÁLNE PROJEKTY

Oči plné piesku

CHARACTER - Film Development Association participoval ako partner pri realizácii krátheho kraného filmu režiséra Juraja Janiša “Oči plné piesku”, ktorý bol dokončený začiatkom roka 2023 a vznikol v koprodikcii HITCHHIKER Cinema, RTVS, Unit and Sofa Praha.

Viac…

MIDPOINT Feature Launch 2023 – workshop 1

Profesionálny medzinárodný program zameraný na vývoj scenárov a projektov pre kreatívne tímy a začínajúcich scenáristov, ktorí veria v dôležitosť tímovej práce. Program sa zameriava na tvorivé tímy s celovečernými filmami vo vývoji a ašpirujúcich dramaturgov pochádzajúcich predovšetkým zo strednej a východnej Európy.

Viac…

MIDPOINT Intensive SK 2023

Program zameraný na vývoj scenárov vytvorený s cieľom ponúknuť jedinečnú podporu slovenským tvorcom s pripravovaným hraným filmom, ktorí veria v tímovú prácu a dôležitosť dramaturgie v oblasti vývoja scenára. Hlavnou myšlienkou programu je podporiť lokálnu produkciu a ponúknuť slovenským filmárom a filmárkam možnosť práce v ich rodnom jazyku pod vedením renomovaného medzinárodného scenáristického lektora alebo lektorky.

Viac…

MIDPOINT Intensive Queer 2023

Najnovší profesionálny program zameraný na vývoj scenárov vytvorený s cieľom podporiť rôznorodosť tém a podporiť filmárov v QUEER storytellingu. Štvordňový program je určený pre medzinárodné tvorivé tímy (scenáristi, režiséri a producenti), ktoré rozvíjajú svoje projekty hraného filmu s queer zameraním. Program vyberá 4 pripravované celovečerné projekty, ktoré úzko spolupracujú v jednej skupine. Jadrom programu je intenzívna analýza scenára v rámci skupinových prác a individuálnych konzultácií.

Viac…