O nás

CHARACTER - Film Development Association je občianske združenie, zamerané na vzdelávanie filmových profesionálov, študentov a absolventov filmových škôl v oblasti vývoja filmového diela. Slovenským filmovým tvorcom ponúka odborné poradenstvo vo forme konzultácií a workshopov pri vývoji ich filmových projektov (dramaturgické, finančné, marketingové a distribučné stratégie), partnersky podporuje produkciu, alternatívnu distribúciu a financovanie audiovizuálnych diel. Character sa podieľa na publikovaní kreatívnych autorských projektov. Dlhodobo spolupracuje s medzinárodným programom Midpoint a podieľa sa na vzdelávacom projekte Prvá.

Náš tím

Barbara Janišová Feglová

Vyštudovala filmovú vedu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, venovala sa filmovej publicistike a scenáristickej tvorbe. V spolupráci so Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou realizovala ako výkonná producentka 3 ročníky udeľovania národných filmových cien Slnko v sieti. Od roku 2006 pôsobí ako producentka, začiatkom roku 2012 založila vlastnú produkčnú spoločnosť Hitchhiker Cinema, ktorá sa venuje vývoju a produkcii autorských filmov (Diera v hlave, Korupčná výchova, Prvá, Iné ženy, Pánovi učiteľovi, Slovenské kino). 

boruska@character-fda.eu

Marta Lamperová

Roky sa venovala medzinárodnému predaju filmových práv (mdc.international, Nemecko), festivalovej propagácii a stratégiám predaja prevažne východoeurópskych filmov. Od roku 2008 pracovala ako riaditeľka sekcie SPI – Film Europe, zameranej na propagáciu a predaj filmových práv slovenských a českých filmov. Stojí za zahraničným úspechom slovenských filmov Nedodržaný sľub, Líštičky, Ženy môjho muža a Nebo, peklo…zem. Pôsobí ako lektorka a decission maker medzinárodných programov pre producentov hraných a dokumentárnych filmov, ako EAVE, Eastern European Alliance/Train East Workshop, Thessaloniki Coproduction Forum, Screen Leaders Ireland a bola štipendistkou prestížneho NIPKOW programu v Berlíne. V súčastnosti pôsobí ako vedúca Katedry produkcie na FAMU a prednáša o vývoji audiovizuálnych diel a ich propagácii na Univerzite Karlovej v Prahe, VŠE, Train East Alliance, Ex Oriente. 

marta@character-fda.eu

Barbora Struss

Barbora Struss vyštudovala filmovú produkciu VŠMU v Bratislave. Spolupracovala so vzdelávacími programami zameranými na vývoj scenárov North by Northwest/East of Eden a Sorces2 a tiež s Medzinárodným filmovým festivalom Karlovy Vary, kde mala na starosti medzinárodné PR. Pôsobila tiež ako sales manager v Nemecku. V rokoch 2006 až 2009 zastávala fuknciu riaditeľky MEDIA Desk Česká republika. Barbora bola jednou z iniciátoriek programu MIDPOINT International Script Development Program, spoluvytvárala jeho koncepciu a momentálne vystupuje ako jeho manažérka.

barbora@character-fda.eu

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Debug: eZMySQLDB::query(0.000 ms) query number per page:0 May 26 2019 19:27:43
SET NAMES 'utf8'
Timing: May 26 2019 19:27:43
Module start 'content'
Timing: May 26 2019 19:27:44
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText May 26 2019 19:27:44
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZTags'
Timing: May 26 2019 19:27:44
Script end

Main resources:

Total runtime0.4405 sec
Peak memory usage12,800.0000 KB
Database Queries88

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.03190.2625 2,196.55475,960.0078
Module end 'content' 0.29440.1460 8,156.56253,252.4609
Script end 0.4403  11,409.0234 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01623.6770300.0005
Check MTime0.00711.6095300.0002
Mysql Total
Mysql_queries0.03678.3353880.0004
Looping result0.00280.6279880.0000
TS translator
TS init0.00972.193060.0016
TS cache load0.00270.611660.0004
TS context load0.00190.436860.0003
Template Total0.421995.830.1406
Template load0.03147.131130.0105
String conversion in template resource0.00140.3245290.0000
Template parser: create text elements0.02666.0483290.0009
Template parser: remove whitespace0.00721.6268290.0002
Template parser: construct tree0.108824.6942290.0038
Template load and register function0.00661.4969110.0006
Template processing0.390388.602730.1301
states
state_id_array0.00280.628450.0006
state_identifier_array0.00290.655160.0005
Override
Cache load0.00651.4808470.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00420.9600100.0004
Fetch class attribute can translate value0.00140.307640.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00020.0520100.0000
XML
Image XML parsing0.00972.195140.0024
General
dbfile0.00280.6421280.0001
String conversion0.00040.0874310.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

CSS/JS files loaded with "ezjscPacker" during request:

CacheTypePacklevelSourceFiles
CSS0extension/ezwebin/design/ezwebin/stylesheets/core.css
design/standard/stylesheets/debug.css
extension/ezwebin/design/ezwebin/stylesheets/pagelayout.css
extension/ezwebin/design/ezwebin/stylesheets/content.css
extension/ezwt/design/standard/stylesheets/websitetoolbar.css
CSS0design/character/stylesheets/site-content.css
design/character/stylesheets/site-colors.css
design/character/stylesheets/classes-colors.css
JS0extension/ezwebin/design/ezwebin/javascript/insertmedia.js

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/frontpage.tpldesign/character/override/templates/full/frontpage.tplEdit templateOverride template
5content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
7content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/embed.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/embed.tplEdit templateOverride template
1content/view/embed.tplembed/horizontally_listed_sub_items.tpldesign/character/override/templates/embed/horizontally_listed_sub_items.tplEdit templateOverride template
3node/view/horizontallylistedsubitems.tplhorizontallylistedsubitems/article.tpldesign/character/override/templates/horizontallylistedsubitems/article.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezimage.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezimage.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1page_head_displaystyles.tpl<No override>design/standard/templates/page_head_displaystyles.tplEdit templateOverride template
1page_head.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_head.tplEdit templateOverride template
1canonical_link.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/canonical_link.tplEdit templateOverride template
1link.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/link.tplEdit templateOverride template
1page_head_style.tpl<No override>design/character/templates/page_head_style.tplEdit templateOverride template
1page_head_script.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_head_script.tplEdit templateOverride template
1page_header.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_header.tplEdit templateOverride template
1page_header_languages.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_header_languages.tplEdit templateOverride template
1page_header_links.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_header_links.tplEdit templateOverride template
1page_header_logo.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_header_logo.tplEdit templateOverride template
1page_header_searchbox.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_header_searchbox.tplEdit templateOverride template
1page_topmenu.tpl<No override>design/character/templates/page_topmenu.tplEdit templateOverride template
1menu/flat_top.tpl<No override>design/character/templates/menu/flat_top.tplEdit templateOverride template
1page_mainarea.tpl<No override>design/character/templates/page_mainarea.tplEdit templateOverride template
1page_footer.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_footer.tplEdit templateOverride template
1page_footer_script.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/page_footer_script.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
1setup/clear_cache.tpl<No override>design/standard/templates/setup/clear_cache.tplEdit templateOverride template
1setup/quick_settings.tpl<No override>design/standard/templates/setup/quick_settings.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 45
 Number of unique templates used: 29

Time used to render debug report: 0.0011 secs