Úvod / Projekty / 2019

2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015   
Projekty

2019

Úspešný projekt PRVÁ rozširuje svoj obsah a spúšťa webovú stránku

Nová webová stránka www.prvezeny.sk predstavuje životné príbehy vyýznamnyých Sloveniek, ktoré sa v našej histórii ako “Prvé” presadili v rôznych oblastiach spoločenského a verejného života.

Mladí prežívajú spoločenské problémy intenzívne. Kto sú ich hrdinovia? Ján Kuciak, rodičia, záchranári aj superman.

HRDINOVIA MEDZI NAMI naprieč Slovenskom vzdelávali a diskutovali o občianskej statočnosti. V septembri sa po roku uzavrela druhá fáza projektu, ktorý nadviazal na úspešnú televíznu sériu Biele vrany a hrdinovia medzi nami. Študentom stredných škôl ako aj verejnosti priniesol filmy a diskusie na pálčivé spoločenské témy, akými sú korupcia v školstve, zdravotníctve či lesnom hospodárstve.

MIDPOINT Writers' Room 2019

Účelom programu MIDPOINT Writers’ Room je zdokonaľovanie scenáristických schopností a sprostredkovanie praktických znalostí týkajúcich sa tzv. writers’ roomu. Je určený scenáristom a kreatívnym producentom (so skúsenosťami v oblasti písania scenárov a ambíciou stať sa tvorcami/showrunnermi).

MIDPOINT Shorts 2019-2020

MIDPOINT Shorts je vzdelávací program určený pre mladých a začínajúcich filmových tvorcov s absolventskými či profesionálnymi krátkymi filmami. Vybrané budú 4 projekty krátkych filmov, pochádzajúce prevažne zo strednej a východnej Európy, ktorých kreatívne tímy skladajúce sa zo scenáristu, režiséra a producenta absolvujú 2 intenzívne rezidenčné workshopy zamerané na vývoj scenára a projektu.

MIDPOINT Intensive SK 2019

Workshop zameraný na analýzu scenárov celovečerných hraných filmov vo vývoji. Pracuje s tvorivým tímom v kombinácii scenárista a producent, a prebieha v slovenskom jazyku.

PRVÁ – webová stránka

Webová stránka www.prvezeny.sk nadväzuje na desaťdielny cyklus dokumentárnych filmov PRVÁ, Vzdelávaciu kampaň Prvá a prednášky o rodovej rovnosti na školách. Obsahom a formou dopĺňa portréty významných slovenských žien, ktoré sa ako prvé v našej histórii presadili v rôznych oblastiach verejného života.

Hrdinovia medzi nami

Projekt nadväzuje na televíznu sériu Biele vrany a hrdinovia medzi nami. V spolupráci s platformou Dokument na kolesách prinesie do miest po celom Slovensku filmy s diskusiami na dôležité spoločenské témy. Stredoškolákom budú venované špeciálne dopoludňajšie projekcie a večerné akcie v tom istom meste budú určené pre verejnosť. Každé premietanie bude spojené s diskusiou s odborníkmi, režisérmi a protagonistami filmov. Cieľom projektu je cez príbehy obyčajných ľudí, ktorí bojujú proti neduhom našej spoločnosti, inšpirovať k aktívnemu občianstvu a záujmu o veci verejné.

MIDPOINT Intensive SK 2018

Workshop zameraný na analýzu scenárov celovečerných hraných filmov vo vývoji určený slovenským filmovým profesionálom. Najlepší projekt získa možnosť účasti v programu MIDPOINT Feature Launch 2019, pokiaľ sa bude jednať o prvý či druhý celovečerný film.

Uzávierka prihlášok: 14. 9. 2018

MIDPOINT Shorts 2019

Program MIDPOINT Shorts je určený filmovým tvorcom s profesionálnym krátkometrážnym filmom alebo s absolventským projektom.

Uzávierka prihlášok: 21. 9. 2018

MIDPOINT TV Launch 2019

Program MIDPOINT TV Launch 2019 je zameraný na vývoj mini-seriálov, web-seriálov a epizodických televíznych seriálov a zameriava sa predovšetkým na účastnícke tímy scenáristov s producentom, príp. aj režisérom, pochádzajúcich zo strednej a východnej Európy. Novinkou je aj tréning televíznych dramaturgov.

Uzávierka prihlášok: 21. 9. 2018